Imieniny Nikoli

Data Popularność
19. maja
10. września
1. listopada
6. grudnia Najczęściej obchodzone

Nikola - znaczenie imienia

Nicola to żeńska wersja imienia Mikołaj, mająca swoje korzenie w języku greckim. W Polsce imię to przyjęło się dopiero w czasach współczesnych, a występują zarówno pod pisownią Nicola, jak i Nikola, choć pierwsza z wersji nie jest zalecana przez językoznawców. Nicola to osoba lubiąca kontakt z ludźmi. Cechuje ją duża mądrość życiowa i ambicja. W relacjach damsko-męskich przyjmuje pozę kokietki, która zawsze dostaje to, czego chce. Mimo to dom i rodzina są dla Nicoli jest niezwykle ważne, a gdy znajdzie tego jednego jest wierną i czułą partnerką.

 

Przykładowe zdrobnienia imienia Nicola to: Niki, Nikulka, Nikuś, Nikolka.

 

Znane osoby noszące imię Nicola:

Nicole Kidman – australijska aktorka

Nicole Anderson – amerykańska aktorka

Nicole Arendt – amerykańska tenisistka

Nicole Richie – amerykańska piosenkarka

 

Imię Nicola w innych językach:

najpopularniejszymi obcojęzycznymi formami tego imienia są Nicole, Nicola oraz Nicky, w wielu krajach imię to występuję jedynie pod formą męską.

 

Patronka

Brak, jednak osoby o imieniu Nicola obchodzą swoje święto w dniu wspomnienia liturgicznego św. Mikołaja. Ten słynny biskup z Miry żył na przełomie III i IV w. Według legend zasłynął z pomocy młodym dziewczynom przed pracą w domach publicznych (zostawiał ich rodzinom pieniądze na przeżycie). Obecnie św. Mikołaj jest otoczony wielkim kultem, a także stanowi już jedną z ikon popkultury. Jest on patronem m.in. dzieci, aptekarzy, piekarzy czy podróżujących.

 

Imieniny: najpopularniejszą datą imienin Nicoli jest 6 grudnia, swoje święto obchodzi ona również m.in. 1 listopada.

 

Popularne Kategorie

Spis imion