Imieniny Ryszarda

Data Popularność
4. stycznia
7. lutego
3. kwietnia Najczęściej obchodzone
26. kwietnia
9. czerwca
9. lipca
18. września
17. października
1. grudnia

Ryszard - znaczenie imienia

Ryszard to imię mające swe korzenie w języku germańskim i oznacza „tego, który jest potężny i bogaty”. W Polsce duże wpływ na wzrost popularności tego imienia miała literatura. Jaką osobą jest Ryszard? Znaczenie tego imienia wskazuje na to, że cechuje go duma i odwaga. Ryszard jest niezwykle lojalnym i wiernym towarzyszem, pewnym siebie i honorowym. Nie jest on jednak zbyt wylewny i nie okazuje zbyt często uczuć, nawet swoim najbliższym. Zapewnia rodzinie szczęśliwy byt.

 

Przykładowe zdrobnienia imienia Ryszard: Rysiu, Rysiek, Rysio.

 

Znane osoby noszące imię Ryszard:

Ryszard Pawłowski – polski himalaista

Ryszard Riedel – polski muzyk

Richard Gere – amerykański aktor

Ryszard Rynkowski – polski piosenkarz

 

Imię Ryszard w innych językach:

najczęściej spotykaną formą tego imienia jest forma Richard.

 

Patron

Istnieje kilku świętych o tym imieniu, a na uwagę zasługuje m.in. św. Ryszard z Chechister, żyjący na przełomie XII i XIII wieku. Ryszard urodził się w zamożnej rodzinie, jednak szybko stał się sierotą. Mimo to zdobył staranne wykształcenie, święcenia kapłańskie przyjął w drugiej połowie swego życia. Słynął z tego, że był propagatorem wypraw krzyżowych, dbał o życie pustelników i nakazywał duchownym dbać o ich parafie. Zmarł 3 kwietnia i to właśnie w tym dniu przypada jego wspomnienie liturgiczne.

 

Imieniny: najpopularniejszą datą imienin Ryszarda jest 3 kwietnia, swe święto obchodzi on także m.in. 7 lutego i 1 grudnia.

Popularne Kategorie

Spis imion