Imieniny Roberta

Data Popularność
21. lutego
27. marca
29. kwietnia
13. maja
7. czerwca
18. lipca Już za 3 dni!
17. września Najczęściej obchodzone
1. listopada

Robert - znaczenie imienia

Robert to imię mające korzenie germańskie. Oznacza „tego, który jest sławny”. W Polsce jego obecność datuje się już na czasy średniowiecza. Osoba nosząca imię Robert jest profesjonalistą w każdej dziedzinie życia. Robert to inteligentny mężczyzna, który nie ma problemu z kontaktami z płcią przeciwną, czy też z rozmową z szefem o podwyżkę. Ma sporo szczęścia, dzięki któremu udaje mu się odnieść sukces. Bywa cholerykiem, ale jego wrodzony urok sprawia, że wszyscy mu wybaczają chwile słabości.

 

Przykładowe zdrobnienia imienia Robert to: Robercik, Robuś, Robertunio.

 

Znane osoby noszące imię Robert

Robert Gawliński – polski piosenkarz

Robert Lewandowski – polski piłkarz

Robert De Niro – amerykański aktor

Roberto Carlos – brazylijski piłkarz

 

Imię Robert w innych językach:

najpopularniejszą formą tego imienia jest Robert, jednak np. w języku hiszp. przyjmuje ono formę Roberto.

 

Patron

Wielu świętych nosi imię Robert, a na uwagę zasługuje m.in. św. Robert Bellarmin – urodzony w 1542 roku w Toskanii, jezuita i doktor Kościoła. Swe życie poświęcił na działalność naukową i tworzenie dzieł o tematyce religijnej (stworzył m.in. swój własny katechizm), brak także udział w polemikach. Zmarł w 1621 roku i szybko został otoczony kultem. Jego wspomnienie liturgiczne przypada na 17 września.

 

Imieniny: najpopularniejszą datą imienin Roberta jest 17 września, ale swe święto może on także obchodzić m.in. 7 czerwca i 1 listopada.

Popularne Kategorie

Spis imion