Imieniny Renaty

Data Popularność
1. lutego
28. marca
16. kwietnia
22. maja
12. listopada Najczęściej obchodzone

Renata - znaczenie imienia

Renata to żeński odpowiednik męskiego imienia Renat, mającego swe korzenie w języku łacińskim. Imię to można przetłumaczyć jako „odrodzona”. W Polsce imię Renata pojawiło się w XVII w., ale nigdy nie znalazło się w gronie najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom. Charakterystyka imienia Renata wskazuje na to, że jest to osoba miła i sympatyczna, uwielbiająca kontakt z ludźmi. Renata ma mnóstwo pomysłów i planów, a część z nich śmiało realizuje. Kobieta o tym imieniu jest bardzo zmysłowa i wręcz nie może odpędzić się od adoratorów. Gdy znajdzie odpowiedniego partnera, jest wierną żoną i troskliwą matką.

 

Przykładowe zdrobnienia imienia Renata to: Renatka, Renia, Reni, Renulka, Renusia.

 

Znane osoby noszące imię Renata:

Renata Dancewicz – polska aktorka

Renata Beger – polska polityk

Reni Jusis – polska piosenkarka

Renée Zellweger – amerykańska aktorka

 

Imię Renata w innych językach:

ogólnie przyjęte formy imienia Renata to Renee, Renate oraz Renata.

 

Patronka

Patronką kobiet o imieniu Renata jest bł. Renata Feillatreau, której wspomnienie liturgiczne przypada na 28 maja. Jednak najpopularniejszą datą imienin Renaty jest 12 listopada, dzień, w którym wspominamy św. Renata. Na temat jego życia powstało wiele legend. Wiadomo jedynie, że św. Renat żył między VI a IX w. i był pustelnikiem z Sorrento, a także biskupem Angers.

 

Imieniny: najpopularniejszą datą imienin Renaty jest 12 listopada, jednak swe święto może ona także obchodzić m.in. 1 lutego i 16 kwietnia.

 

Popularne Kategorie

Spis imion