Wybory parlamentarne to wybory, w których obywatele Polski wybierają swoich przedstawicieli do dwuizbowego parlamentu (Sejmu oraz Senatu). Wybory te zarządza prezydent Rzeczypospolitej Polski, a nad ich ważnością czuwa Sąd Najwyższy.
Kadencja w parlamencie trwa 4 lata, jednak istnieje możliwość przeprowadzenia wyborów przedterminowych. Wybory parlamentarne odbywają się w dniu wolnym od pracy. Wyborcy wybierają 460 posłów do Sejmu oraz 100 senatorów do Senatu. Zgodnie z prawem, kandydatów do wyborów zgłaszać mogą zarówno wyborcy, jak i partie polityczne i ich koalicje. Kandydat do objęcia funkcji posła musi mieć ukończone 21 lat, z kolei osoba startująca w wyborach do Senatu musi mieć ukończone 30 lat.
Wybory do Senatu są tajne, bezpośrednie oraz powszechne. Mandat do Senatu otrzymuje osoba, która zyskała największą liczbę głosów w okręgu wyborczym. Wybory do Sejmu są tajne, powszechne, równe, bezpośrednie oraz proporcjonalne. Proporcjonalne, co oznacza, że podział mandatów wśród posłów jest proporcjonalny do ilości uzyskanych przez daną partię głosów.